Reumatyzm a… bieganie

Ćwiczenia na reumatyzm

Reumatyzm to choroba powodująca dokuczliwe nerwobóle zlokalizowane np. w kończynach. Przeważnie pojawia się w starszym wieku, ale zdarzają się przypadki znacznie młodszych osób również cierpiących na tego typu nieprzyjemne doznania. Ból określany jest jako rwący, lub też jako „łamanie” w kręgosłupie, stawach itd. Może występować w dzień i w nocy, podczas wysiłku, jak też w stanie zupełnego relaksu. Bywa dziedziczny – osoby, których rodzice cierpieli na reumatyzm, powinny odpowiednio wcześnie pomyśleć o profilaktyce. Na to jest tylko jedna recepta – jak najwięcej ruchu. Działania zapobiegawcze można rozpocząć nawet w późniejszym wieku i kontynuować je w miarę możliwości tak długo, jak będą wykonalne. Najlepiej wybrać taki rodzaj aktywności, który angażuje całe ciało, na przykład pływanie czy bieganie. Biegając, trzeba zadbać o wygodne buty amortyzujące poruszanie się po nierównym podłożu.

Co robić, gdy już boli?

Osoby sporadycznie lub częściej odczuwające bóle reumatyczne mogą mieć problemy z uprawianiem jakiegokolwiek sportu. Na szczęście nie trzeba z wszystkiego rezygnować, bo istnieje mnóstwo naturalnych sposobów – całkowicie bezpiecznych i przyjemnych w stosowaniu – które świetnie radzą sobie z niwelowaniem dokuczliwego bólu typowego dla tej choroby. Bardzo dobrym przykładem leku naturalnego łączącego wszystkie te aspekty są olejki eteryczne. Można je stosować do masażu lub kąpieli. Najlepiej działają: eukaliptusowy, kamforowy, rumiankowy i lawendowy.

Polecany Fizjoterapeuta

Dla czytelników z Pruszkowa i okolic polecamy fizjoterapię w Centrum Medycyny i Rehabilitacji Artkinezis w Pruszkowie. Szczegóły na stronie: fizjoterapeuta Pruszków.

Głodny po treningu?

Oferta dla tych, którzy nie chcą przygotowywać jedzenia na imprezę samodzielnie, a chcą aby ich goście byli zadowoleni pysznym jedzeniem i przekąskami na imprezie. Zamów kanapki Warszawa na przyjęcie na stronie Agencji cateringowej Party.

2 Replies to “Reumatyzm a… bieganie”

  1. Miriam

    Na reumatyzm polecane są też owoce kaliny. Trzeba jednak je odpowiednio przygotować, bo bez tego mogą wywołać niekorzystne objawy ze strony układu pokarmowego.

  2. Brenda

    Przede wszystkim ruch, ruch i jeszcze raz ruch. Ziołowe leki też oczywiście są dobre. Na przykład podagrycznik. To nowe zioło, ale już zdobyło dużą popularność wśród chorych na reumatyzm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *